Datum konání: 06.08.2022 Čas konání: od 12:30 Stadion: MS Nový Bydžov
Sestava RMSK: Dvořáček – Mates, Ludvík (62. Schmidt), Pospíšil, Staněk – Patka (72. Štoček), Nydrle (62. Malina D.), Telvák, Nosek (36. Kněžourek), Malina M. – Petr (72. Bolger)
Rozhodčí: Haleš Žluté karty: 1:2 Červené karty: 0:0
Pokutové kopy: Diváci: 82

Komentář trenéra RMSK (Václav Šorm):

„V úvodním kole nové skupiny ČDDC jsme přivítali soupeře z Hájů, kteří hráli v minulé sezoně skupinu B ČDD. Od první minuty jsme se chtěli prezentovat naší hrou a soustředit se pouze na svůj výkon, abychom vstoupili úspěšně do soutěžního ročníku. Naším cílem bylo na domácím hřišti vyhrát a potěšit lidi v hledišti. V prvním poločase jsme se snažili kombinovat. Míč jsme měli více na svých kopačkách, ale soupeř byl velice nebezpečný a přecházel do nebezpečných brejků po našich ztrátách. Tímto byl zápas velice náročný a bylo velmi důležité přepínat do obranné fáze. Po pár pološancích jsme předvedli z levé strany pěknou kombinaci a po centru se prosadil hlavou Patka. Branka nás uklidnila a začali jsme soupeře přehrávat. Následně po dalším propadlém míči ve vápně vystřelil Telvák a k odraženému míči od tyče se dostal Patka a zvýšil na 2:0. Poté jsme měli ještě některé šance, ale buď jsme byli v koncovce nepřesní nebo ve vápně nedůrazní. Třetí branka bohužel nepřišla a v druhé půli jsme byli horším mužstvem. Soupeř zvýšil aktivitu a důraz a to nám dělalo veliké problémy. Ztráceli jsme jednoduché míče a soupeř si vytvořil pár šancí, které jsme i díky štěstí přečkali. Za druhý poločas jsme si vytvořili jednu vyloženou šanci, ale Patka odmítl hattrick. Posledních deset minut už jsme odehráli zkušeně a výsledek si pohlídali. Super vstup do soutěže a v dalším utkání určitě budeme chtít opět zvítězit.“