U19: FC Slovan Liberec – mládež B – RMSK Cidlina NB

Konečný výsledek: 4:1 Poločas: 2:0
Datum konání: 10.09.2022 Čas konání: od 10:00 hod Stadion: Liberec Měst. stadion
Branky: Kožíšek
Sestava RMSK: Dvořáček – Mates (73.Suchochleb), Ludvík (34. Schmidt), Pospíšil, Fuxa T. – Patka (73. Malina D.), Nosek (34. Kožíšek), Staněk, Bolger, Fuxa J. (34. Telvák) – Malina M.
Rozhodčí: Jirák Žluté karty: 3:2 Červené karty: 0:0
Pokutové kopy: Diváci: 70

Komentář trenéra RMSK (Václav Šorm):

„V první řadě gratuluji soupeři k zaslouženému vítězství. My jsme si bohužel, zcela nepochopitelně mysleli, že jedeme do Liberce na „pouťák“. Vůbec jsme nezachytili začátek zápasu a ztratili už třetí zápas v řadě. Prvních 30 minut ovládalo hřiště pouze jedno mužstvo a to domácí. To co jsme předvedli bylo nedůstojné našemu klubu a soutěži. Nedostupovali jsme hráče, pole jsme měli roztažené, chyběla podpora útoku, prohrávali jsme osobní souboje, odražené míče a velmi kvalitní hráči domácích toho volného prostoru dokázali využít. Paradox je, že jsme inkasovali dvě branky po individuálních chybách. Jen díky štěstí jsme nedostali více branek. Po třetině zápasu jsme vystřídali 3 hráče (musím podotknout, že hráčů na vystřídání bylo více) a změnili rozestavení. Tento impuls nám pomohl a zcela se otočil děj utkání. Druhou třetinu zápasu jsme byli lepší my. Drželi jsme balon, byli jsme odvážnější, začali jsme hráče presovat a najednou si začali vytvářet příležitosti. Ještě před poločasem zahodil samostatný nájezd Patka, ale na začátku druhé půle snížil Kožíšek. Najednou nás bylo plné hřiště a vytvářeli jsme si střelecké příležitosti. Bohužel nás soupeř nemilosrdně potrestal z protiútoku a poté ještě v dost neuspořádané hře přidal čtvrtou branku. Nyní se musíme zmobilizovat, přestat se omlouvat z TJ, vylézt z komfortní zóny a tvrdě na sobě pracovat.“