Datum konání: 27.8.2023 Čas konání: od 12:15 hod Stadion: MS Nový Bydžov
Sestava RMSK: Loner – Masařík, Podhajský, Motyčka, Zanespal – Veselý, Němec (81.Bradna), Pilař (62.Podolský), Jíra, Špás (71.Drusan) – Březský (46.Štrobich))
Rozhodčí: Bednář Žluté karty: 2:3 Červené karty:
Pokutové kopy: 0:0 Diváci: 100

Komentář trenérů RMSK (Tomáš Podhajský):

„Do utkání jsme vstoupili skvěle. Vysoké napadání soupeře při výstavbě hry nabídlo nesčetně získaných míčů a z těchto situací pramenily i naše velmi povedené kombinační akce. Skvělou pasáž našeho týmu pak korunuje vedoucí brankou Březský, který chladnokrevně proměnil svou šanci. V půlce prvního poločasu pak propadáme ve středu pole a soupeř se připomene velkou šancí. Tato šance jako by byla předzvěstí horší pasáže utkání, kdy jsme vypadli z rytmu a soupeř je po zbytek poločasu lepším týmem. Skvěle nás drží brankář Loner. Závěr poločasu pak nabídne krásné fotbalové okamžiky. Nejprve v 37 minutě skvěle sehraná standardní situace po ose Jíra, Veselý a zakončující Špás znamená vedení 2:0. Soupeř se nevzdává a o 4 minuty později snižuje na 2:1. Radost ze snížení však netrvá dlouho, v 44 minutě po dobrém napadání středové řady získáváme míč a po rychlém přechodu po pravém křídle přichází centr, který si skvělým náběhem nachází Špás a posílá nás do kabin s dvougólovým náskokem. V druhém poločase si oba týmy vytvoří několik vyložených brankových příležitostí, které již zůstávají nevyužity. V kontextu průběhu utkání je pak prohra o dvě branky pro soupeře krutá, o našem vítězství rozhodla lepší produktivita v zakončení.“