U17: SK Motorlet Praha – RMSK Cidlina NB

Datum konání: 14.3.23 Čas konání: 17:30 Stadion: Dobrovíz
Sestava RMSK: Hnát – Masařík, Podhajský, Motyčka, Podolský (76 Podsadlo) – Nedbálek (70 Štrobich), Veselý, Jíra (85. Nun), Lacek (85. Skřivan), Zanespal – Březský (70 Filip)
Rozhodčí: Ježek Žluté karty: 1:3 Červené karty: 0:0
Pokutové kopy: 0:0 Diváci: 90

Komentář trenéra RMSK (T. Podhajský):

„Kdo sleduje výsledky našeho týmu, tak věděl, že tým nebyl před tímto zápasem v dobrém rozpoložení i vzhledem k tomu, že jsme v předchozích 3 zápasech nevstřelili ani branku a naše výkony zejména v posledních dvou zápasech s pražským „S“ nebyly dobré. Do toho jsme před utkáním počítali omluvenky několika hráčů ze základní sestavy, což nakonec nebyl takový problém, protože dnes si o své místo řekli jiní, za což jsem moc rád. Ale postupně. Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně, prvních deset minut jsme soupeře překvapili a byli živější. Nutno však dodat, že v poslední třetině hřiště jsme však nebyli nebezpeční. Cca po 15 minutách jsme polevili, soupeř hru vyrovnal a začal být nebezpečný. Dělaly nám velké problémy rychlé kontry soupeře a v rozmezí 20 a 30 minuty nás několikrát podržel dnes velmi jistý Hnát a když už byl překonán zaskočil na brankové čáře náš obránce. V jednom případě jsme však nedokázali zabránit brance domácích, a to po rohovém kopu v 23 minutě. Tato pasáž byla ze strany soupeře nejlepší a nakonec se ukázala pro zápas a náš úspěch jako nejdůležitější v tom, že jsme díky kvalitní defenzívě udrželi přijatelný stav. Konec prvního poločasu jsme opět lepším týmem a zaslouženě jsme vyrovnali Březským. Současně jsem nastřelili tyč a několik nadějných akcí jsme nedotáhli do zdárného konce. V druhém poločase jsme pokračovali v aktivní hře, která vyústila ve vítěznou branku Jíry. Druhý poločas nabídl hned několik šancí na obou stranách, přesto však my měli šancí více. Paradoxně jsme však mohli o vítězství přijít v posledních minutách, kdy Veselý napravil svou chybu a vykopával míč z brankové čáry. Radost ze zaslouženého vítězství dnes byla ohromná, zítra potrénujeme a čeká nás náročný víkend zakončený nedělním zájezdem do Českých Budějovic, kde se pokusíme navázat na dnešní výkon. „