U17: FC Hradec Králové – RMSK Cidlina NB

Datum konání: 15.10.23 Čas konání: od 12:15 hod Stadion: areál Bavlna HK
Sestava RMSK: Hnát – Podolský, Jíra, Motyčka, Zanespal – Němec (58 Kymr), Podhajský, Lacek (75 Filip), Březský (70 Nedbálek) – Veselý, Štrobich (58.Dvořák)
Rozhodčí: Bečvář Žluté karty: 1:0 Červené karty: 0:0
Pokutové kopy: 0:0 Diváci: 100

Komentář trenérů RMSK (Podhajský, Masařík, Kareš):

„V nedělním zápase jsme nastoupili v derby zápase proti domácímu týmu FCHK, kterému patří 2 místo v aktuálním ročníků. Postavení v tabulce a výsledky posledních zápasů stavěly domácí do jasné pozice favorita. Ale nyní k našemu týmu. V týdnu počítáme nemocné a šrámy nejen u hráčů základní sestavy. Jsme rádi, že hráči, kteří dnes nastoupili předvedli kvalitní výkon. V prvním poločase byli domácí aktivní, snažili se o kombinaci, avšak tato herní disciplína nepřinášela tolik brankových příležitostí, jak by si domácí představovali. Územní převaha domácích přinesla nastřelenou tyč a brankovou příležitost po standardní situaci. První branku inkasujeme v 8 minutě, a to po naši nedůslednosti v osobním souboji před půlící čarou, kdy neodehrajeme jednoduchý míč a po druhé inkasujeme 3 minuty před přestávkou, kdy po naši nedotažené ofenzivní akci přichází rychlý kontr a branka domácích. Do druhého poločasu nastupujeme s odhodláním pokračovat v poctivém výkonu a využít velkých oken v defenzivě domácích, která se již v prvním poločase začaly objevovat, přeskupením řad jsme pak začali být pro domácí nebezpeční. Rychleji dostupujeme domácí, při zisku míče se snažíme o rychlé přechody a rázem jsme domácím více než vyrovnaným soupeřem. Za stavu 2:0 neproměňuje samostatný nájezd Veselý, později Nedbálek nastřeluje tyč po skvěle zahraném trestném kopu, další šance pak nevyužíváme. Zákonitý trest pak přichází v 72 minutě, kdy domácí po šťastných odrazech zvyšují na 3:0. V 75 minutě musíme nuceně střídat brankáře po zbytečném ataku domácího útočníka na hlavu našeho brankáře. První ligové minuty si tak připisuje brankář Bittner z U15. Po čtvrté soupeř skóruje v 85 minutě po přímočaré akci po levém křídle, kdy hrajeme vabank. Výsledek pak v 88 minutě koriguje Motyčka.
I když to dnes na body nestačilo, předvedený týmový výkon byl dnes určitě konkurenceschopný. V neposlední řadě děkujeme za výpomoc klukům ze starších žáků a to brankáři Marku Bittnerovi, který musel naskočit za zraněného J. Hnáta, kterému přejeme rychlé uzdravení a dále Dominiku Dvořákovi, který opakovaně a s přehledem odehrál druhý poločas na stoperovi. „