U15: RMSK Cidlina NB – FC Sellier & Bellot Vlašim

Datum konání: 1.9.2019 Čas konání: od 10:00 hod Stadion: MS Nový Bydžov
Sestava RMSK: Dvořáček – Malina M., Ludvík, Malina D. – Oláh, Staněk, Kněžourek(65. Bolger), Podhajský, Masařík(44. Štoček) – Firbacher(68. Petr), Reil
Rozhodčí: Stejskal Žluté karty: 2:1 Červené karty: .0:0
Pokutové kopy: 0:1 Diváci: 80

Komentář trenéra RMSK (Martin Firbacher):

„Dnes k nám přijela Vlašim, soupeř, který za poslední dvě sezóny neztratil snad ani bod a který by bez problémů mohl hrát žákovskou extraligu. Přesto jsme si před zápasem řekli, že tuto sérii dnes ukončíme. A začali jsme se skvěle. Běží 7!!! vteřina utkání a po bleskové rozehře posílá Luca Oláh z 20m míč k tyči hostující branky. Ve dvacáté páté minutě to bylo ještě lepší. Fíra se dobře zorientoval ve vápně a rázem vedeme 2:0. Vlašim prokazuje svoji obrovskou kvalitu a dostává nás pod tlak. Těsně před půlí necháme trestuhodně volného hráče, který hlavou sníží na 2:1. Ve druhé půli fyzicky vyspělí hosté ještě přidali a nám pomalu začali docházet, v obrovském vedru, síly. Přežijeme několik šancí soupeře a pak bohužel prohrajeme osobní souboj a je vyrovnáno. Bitva pokračuje. Hosté nás svírají obrovským tlakem, odoláváme jen s vypětím všech sil. Závar ve vápně a najednou se píská penalta. Nechci spekulovat, jestli byla, nebo ne, ale v kontextu celého utkání je to hodně přísné rozhodnutí, které vlastně rozhodlo celý zápas. Ještě za stavu 2:3 jsme se nadechli k několika nadějným brejkům, ale už jsme je nedokázali dotáhnout až do konce. Velký potlesk diváků na konci utkání svědčil o tom, že se jim náš výkon líbil. Kluci nechali na hřišti vše a skvělému soupeři to co nejvíc znepříjemnili. Pochvala pro celý kolektiv!!!“