U15, MU: RMSK Cidlina NB – SK Dynamo České Budějovice

Datum konání: 19.08.2023 Čas konání: od 11h Stadion: MS Nový Bydžov
Sestava RMSK: Bittner – Šmejda (73.Svěcený), Dvořák, Dvořáček, Petr – Vlášek – Poner (66.Placák), Reil, Knap (66.Maňák), Martínek (41.Trejbal – Hanzlík (56.Maňák)
Rozhodčí: Nymsa – Kudláček, Filip Žluté karty: 0:0 Červené karty: 0:0
Pokutové kopy: Diváci: 100

Komentář trenér RMSK (Martin Novotný):

„První domácí utkání proti jednomu z nejkvalitnějších týmů soutěže jsme nezačali špatně. Prvních 10 minut bylo vyrovnaných…soupeři dělal problém náš vysoký presink a z tohoto pramenilo i množství získaných míčů ve středu hřiště. Poté se již projevila kvalita v kontrole míče i organizaci hry u hostů a začali se stále více tlačit na naší polovinu. Přesto jsme pozorně bránili a přesouvali celý blok za těžištěm hry a v úmorném vedru jsme drželi krok i fyzicky. Bohužel se nám hrubě nevyvedl vstup do druhého poločasu na úvodní branku budějovických v první minutě jsme ještě dokázali zareagovat pohotovou dorážkou Reila, ale prakticky vzápětí přišel další nedůraz v obraně a po faulu ve vápně z penalty soupeř odskočil již na 1:3 a bylo prakticky rozhodnuto. Přičteme-li odevzdanost a určitou frustraci některých jedinců, tak s tak kvalitním soupeřem jsme již mnoho šancí neměli. V mužstvu však cítím velký potenciál, ale je třeba si uvědomit určité fotbalové zákonitosti a je třeba pozvednout morálku především v momentech, kdy se ne úplně daří. Pár osobností v týmu máme a tak věřím, že v dalších utkáních se tato vůdcovská povaha probudí a zvládneme i krizové komenty. Rozhodně z tohoto zápasu nedělám tragédii…naopak jsme si dokázali (viz první poločas), že i s top týmy se nechá hrát vyrovnaná partie. Zápas se však hraje 80 minut a na tomto musíme zapracovat. Zejména v hlavách hráčů.“