U15, MU: FK Mladá Boleslav – RMSK Cidlina NB

Datum konání: 12.08.2023 Čas konání: od10h Stadion: Astonka Ml.Boleslav
Sestava RMSK: Bittner – Šmejda, Dvořák, Petr, Svěcený (41.Baťka) – Poner (66.Placák), Vlášek, Dvořáček, Knap (76.Jurička) – Maňák (41.Hanzlík), Reil
Rozhodčí: Šulcová – Stejskal, Zuskin Žluté karty: 1:1 Červené karty: 0:0
Pokutové kopy: 0:0 Diváci: 80

Komentář trenér RMSK (Martin Novotný):

„Na první mistovské utkání sezóny jsme se všichni těšili. Bohužel, ne tak asi pořadatelský štáb domácích, neboť po našem příjezdu v 9h na stadion Astonka jsme s otevřenou pusou zjistili, že je třetina hřiště NAPROSTO neposekaná a tráva zde dosahovala výše 20 cm. V tu chvíli pořadatel zjistil, že se utkání hraje skutečně na celé hřiště (prý se domnívali, že se bude hrát pouze na jedné polovině…!!!)a začali situaci řešit. Rozbitou sekačku místního stadionu nahradila sekačka z hlavního stadionu a v 9.10 se začalo jezdit. Podotýkám, že na zbývající-podle domácích již posekané části hřiště byla tráva vysoká 8-10 cm. Na urgenci hlavní rozhodčí však nikdo nereflektoval a tuto část hřiště všichni domácí pořadatelé považovali za naprosto vyhovující. Po 20 minutové čekací době bylo nakonec zřejmě odněkud zvrchu rozhodnuto, aby se utkání odehrálo. Pominu-li (ne)možnost kvalitní kombinace a zhoršenou koordinaci pohybu, tak každou chvíli hrozilo zranění všech zúčastněných. Absolutně nechápu, jak je něco takového vůbec možné…natož v nejvyšší soutěži řízené FAČR. V samotném utkání jsme byli v prvním poločase lepším týmem a ujali se vedení chytrým lobem Ponera z 25ti metrů přes brankáře, který byl v tu dobu po špatné rozehrávce zhruba na penaltovém puntíku. Záhy domácí po našem nedůrazu na pravé straně obrany srovnali, ale za další dvě minuty po skrumáži opět Poner prostřelil vše co mu stálo v cestě a šli jsme opět do vedení. Ve druhém poločase nám však docházely síly, nedokázali jsme udržet míč delší časový úsek a soupeř se hnal za vyrovnáním. To se mu povedlo v první minutě nastavení. V konečném důsledku remíza asi spravedlivá, ale když už jsme byli výtězství tak blízko, tak jsme to měli takticky lépe zvládnout. Přesto bod zvenku bereme…je to pro nás dobrý odrazový můstek do náročného programu v dalších kolech.“