U15: FC Hradec Králové – RMSK Cidlina NB

Datum konání: 9.9. 2023 Čas konání: od 10h Stadion: HK, Háječek, tráva
Sestava RMSK: Husak – Baťka (69.Svěcený), Dvořák, Petr, Šmejda – Poner, Vlášek, Dvořáček (41.Hanzlík), Knap, Jurička (41.Placák) – Reil
Rozhodčí: Fišer – Žák, Matějka Žluté karty: 1:3 Červené karty: 0:0
Pokutové kopy: 0:0 Diváci: 50

Komentář trenér RMSK (Martin Novotný):

„Do utkání s tradičním rivalem jsme chtěli vstoupit s taktikou zajištěné obrany a pohlídání nebezpečných ofenzivních hráčů soupeře. Výsledkem bylo, že nám nejnebezpečnější hráč domácích zcela nekrytý na zadní tyči dal úvodní gól v 5.!!minutě. Naštěstí se nám podařilo vzápětí vyrovnat po rohovém kopu a hlavičce Filipa Petra. Poté byla hra více než vyrovnaná…začalo se více jiskřit…a to jak na hřišti, tak na tribuně. Domácí byli lepší na míči a dařilo se jim dostávat do naší obrany zejména po jejich levé straně. I odtud začala akce na druhý gól po SS a náběhu na zadní tyč 2:1. Přesto byly šance v prvním dějství na obou stranách…domácí hrozili zejména po stranách, my naopak spíše středem hřiště. V poločase jsme museli nuceně střídat, přesto jsme byli odhodláni s výsledkem něco udělat v náš prospěch. Soupeř se dostal ve 44.minutě do vedení 3:1 gólem, který si budu muset nechat někde vysvětlit, protože jsem si doteď myslel, že když si hráč soupeře zpracuje míč po odkopu našeho hráče rukou a následně vstřelí branku, tak se bude pískat VPK v náš prospěch…bohužel rozhodčí (včetně AR 2) na to měli jiný názor… Utkání tím pádem dostalo jiný rozměr a sebevědomí na obou stranách se rapidně rozevřelo. Přičteme-li, že Hradec velmi dobře věděl o našich útočných kvalitách a na ně se zaměřil způsobem „Rozkaz zněl jasně – nesmí proniknout muž s koženou brašnou ZA ŽÁDNOU CENU…, tak jsme již moc šancí na korekci výsledku neměli. Nutno podotknout, že po zbytek utkání byl Hradec lepším týmem a vyhrál zaslouženě. Pachuť z inkriminovaného momentu a způsobu eliminace našeho útočníka však ve mně zůstane.“