Datum konání: 9.11.2018 Čas konání: od 10.00 hod. Stadion: Vlašim
Sestava RMSK: Sobotka, Mates, Dašek, Masařík, Nydrle, Viták, Matoušek, Filounek, Zima, Reil, Čistecký, Veselý, Jablonovský
Rozhodčí: Gregor Žluté karty: 0:0 Červené karty: 0:0
Pokutové kopy: Diváci: 30

Komentář trenéra RMSK (Matoušek):

„K dalšímu kolu ŽL jsme v sobotu odjeli do Vlašimi, kde nás čekal soupeř, proti kterému se nám loňskou sezónu moc nedařilo. Tentokrát jsme si ale před zápasem spolu s dětmi řekli, že vyhrajeme, vstřelíme nějaké góly a potvrdíme tak dobrý výkon z minulého kola proti Čáslavi i výsledkově. Jak jsme si řekli, tak jsme i začali. Zápas pro nás začal fantasticky. První třetinu a začátek druhé jsme soupeře jednoznačně přehrávali. Kluci předvedli spoustu krásných kombinací, hráli rychle, vstřelili pět hezkých branek a asi ve 40 minutě vedli 5:1. Postupem času se ovšem začala hra vyrovnávat a poslední třetinu už měli navrch domácí. Soupeři se nakonec podařilo vyrovnat a moc nechybělo, aby zvitězil. V poslední minutě utkání zahodil domácí útočník velkou tutovku, kdy sám před brankářem netrefil branku. Proč se jednoznčný zápas takto otočil? Podle mého názoru se soupeř od polovinu zápasu výrazně zlepšil, kluci se začali bát o výsledek a začali zmatkovat. Individuální výkony většiny hráčů šli dolů a místo hezkých přihrávek, kombinací a kliček začali v mnoha situacích zbytečně odkápavat. Tím pádem jsme často ztráceli míče, útočníci byli mimo hru a záložníci s obránci nestačili dostupovat hráče (byli od nich daleko). Soupeř tak měl spoustu volného prostoru pro kombinaci, průnikové přihrávky a nakonec se mu podařilo téměř ztracený zápas srovnat na 5:5. Můžeme se také bavit o tom, zda jsme třetí třetinu neměli změnit rozestavení. Ano, mohli a taky jsme za stavu 4:5 začali hrát na tři obránce, ale nic se tím nezměnilo. Soupeř stejně vyrovnal a před koncem měl ještě tutovku na vítěznou branku. Taktika prostě v dětském fotbale nerozhoduje, rozhodují jen a jen dovednosti a ty měli domácí poslední třetinu jednoznačně lepší. Škoda, ztratit tak dobře rozehraný zápas nás všechny mrzí.“