Datum konání: 10.4.2022 Čas konání: od 10.00 hod. Stadion: Hlušice
Sestava RMSK: Steklý, Dvořáček, Trejbal, Vlášek, Šmejda, Kloutvor, Zima, Jurička, Dymeš, Reil, Veselý, Mlynář,
Rozhodčí: Hofman Žluté karty: Červené karty:
Pokutové kopy: Diváci: 44

Komentář trenéra RMSK (Zima):

„První soutěžní utkání jsme sehráli s týmem MFK Chrudim na velmi těžkém terénu v Hlušicích. Na hřišti bylo k vidění vyrovnané a bojovné utkání s brankovými příležitostmi na obou stranách. Oproti přípravným zápasům byla na většině našich kluků vidět zbytečná nervozita a s tím i spojená menší ochota zapojovat se více do hry. Ještě patnáct minut před koncem zápasu jsme prohrávali 1:3 a tak jsme se rozhodli hrát vabank, kdy jsme přeskupili řady a hráli na velké riziko v obraně. Tento tah nám tentokrát díky zvýšené aktivitě našich hráčů vyšel a během deseti minut jsme dokázali vývoj zápasu otočit v náš prospěch. V nastaveném času po dlouhém výkopu gólmana dokázal hostující tým srovnat a body se tak asi spravedlivě dělily. „