Datum konání: 8.12.2018 Čas konání: od 9.00 hod. Stadion: MFK Trutnov
Sestava RMSK: Jablonovský, Šafařík, Mates, Veselý, Sobotka, Viták, Zima, Nydrle, Matoušek, Filounek, Dašek, Sedlák, Čistecký,Patka
Rozhodčí: Žluté karty: Červené karty:
Pokutové kopy: Diváci:

Komentář trenérů RMSK (Zima, Matoušek):

„První turnaj miniligy jsme sehráli na umělé trávě v Trutnově. Čekal nás náročný turnaj, kde jsme sehráli po sobě tři zápasy v délce 2x 20 minut. K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti domácím. V zápasu se nám dařila dobře kombinace, ze které jsme si dokázali vytvořit i několik vyložených brankových příležitostí. S těmito jsme ovšem naložili špatně a ke gólu nevedly. To byl hlavní rozdíl mezi námi a domácími. Ti na rozdíl od nás všechny tři vypracované šance s jistotou proměnili a zvítězili těsně 3:2. Druhý zápas nás čekal velmi dobrý tým FC Nový Hradec Králové. Kluci s tímto soupeřem nastoupili do zápasu sebevědomě, z čehož rezultovalo po prvním poločasu zasloužené vedení 3:0. Druhý poločas přišlo z naší strany přílišné sebeuspokojení, kdy jsme soupeře pustili zbytečně do hry. Hradečtí začali velmi dobře napadat, což naším hráčům způsobovalo velké problémy. Zápas jsme nakonec dokázali dovést do vítězného konce 3:2. Poslední třetí zápas jsme hráli proti celku FK Kolín. V tomto zápasu jsme měli výborné pasáže, kdy jsme soupeři téměř nepůjčili míč. Naše individuální chyby v defenzívě ovšem způsobily, že soupeř šel do vedení. Zaslouženého vyrovnání na 1:1 jsme se dočkali v závěru zápasu. Vystoupení našeho týmu v prvním kole miniligy hodnotíme pozitivně. V některých fázích zápasů by jsme ovšem očekávali větší kvalitu jednotlivců ve hře jeden na jednoho a to jak v útoku tak v obraně. Střelecky se v turnaji nejvíce dařilo Míšovi Vitákovi.“