Datum konání: 1.8.2018 Čas konání: od 18.30 hod. Stadion: Kolesa
Sestava RMSK: Jablonovský, Dašek, Slavík, Zákravský, Nydrle, Veselý, Matoušek, Čistecký, Sedlák, Zima, Viták, Firbacher
Rozhodčí: Žluté karty: Červené karty:
Pokutové kopy: Diváci:

Komentář trenérů RMSK (Zima, Matoušek):

„K prvnímu přípravnému utkání jsme nastoupili za úmorného vedra v Kolesách proti týmu FK Pardubice. Zápas se hrál 4 x 20 minut na celé hřiště v rozestavení 10+1, což byla pro náš tým první zkušenost s velkým fotbalem. Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně a soupeře jsme zatlačili do defenzívy. Díky dobrému začátku jsme se i zaslouženě ujali vedení, kdy svoji šanci zužitkoval Míša Viták. Po naší vedoucí brance jsme ovšem přestali běhat a po zbytek čtvrtiny byli lepší pardubičtí kluci. Druhá čtrvtina zápasu se odehrávala v podobném duchu. Z naší strany velmi dobrý záčátek, kdy jsme byli schopni podržet míč a místy jsme i velmi dobře kombinovali. Z dobrého začátku jsme ovšem nedokázali nic vytěžit. To soupeř trestal každé naše sebemenší zaváhání, kdy některé branky jsme pardubickým doslova darovali. Celá třetí čtvrtina se nám podařila odehrát výborně a pardubickým jsme byli zcela vyrovnaným soupeřem, čemuž odpovídá i stav 2:2. Naše branky vstřelili Jirka Zima a Kuba Matoušek. Do poslední části zápasu nám nezbývalo již mnoho sil, čehož soupeř využil k navýšení svého vedení. Závěrem lze uvést, že naši kluci ve svém historicky prvním utkání v rozestavění 10+1 na celém hřišti proti velmi silnému soupeři předvedli mnoho dobrých akcí i individuálních dovedností. Co se nám v zápasu naopak nedařilo bylo finální a předfinální řešení útočných akcí. V obrané fázi jsme mnohdy zbytečně prohrávali souboje jeden na jednoho z čehož soupeř dokázal vytěžit většinu svých gólů. Ve zbyku přípravných zápasů se budeme věnovat již hernímu rozestavění 7+1. Tento zápas ovšem byla pro náš tým dobrá zkušenost.“