Datum konání: 24.3.2018 Čas konání: od 9.30 hod. Stadion: UMT Chudonice
Sestava RMSK: Sobotka, Jablonovský, Masařík, Mates, Zákravský, Čistecký, Viták, Otta, Zima, Nydrle, Matoušek, Veselý, Petr
Rozhodčí: Jiříček Žluté karty: 0:0 Červené karty: 0:0
Pokutové kopy: Diváci: 50

Komentář trenérů RMSK (Zima, Novák):

„První jarní mistrovský zápas se odehrál na umělce v Chudonicích, kdy nám byl soupeřem velmi silný tým z MFK Chrudim. Kluci z Nového Bydžova začali velice aktivně a hned na začátku zápasu si vytvořili několik slibných příležitostí ke skórování, které ovšem zaslouženým gólem v síti soupeře neskončily. Platilo tak otřepané „nedáš dostaneš“ a soupeř se tak z rychlého protiútoku ujal vedení. Naši svěřenci se neustále snažili hrát kombinační fotbal, což se jim po většinu první třetiny dařilo, ovšem góly střílel pouze soupeř, který měl velice dobrý přechod do útoku. Po první třetině byl tak stav zápasu 0:4 v náš neprospěch. Po první třetině kluci opouštěli hřiště s hlavami dolů, neboť byli frustrováni tím, že hráli celkem slušný fotbal, ale výsledek tomu neodpovídal. Druhou třetinu se po faulu na Zimu, kopala penalta v náš prospěch. Cidlinský snajpr Petr tuto bezpečně proměnil a nastartoval své spoluhráče k výbornému výkonu v prostřední části, kterou jsme zaslouženě vyhráli 4:2, kdy se kromě našeho ostrostřejce prosadil ještě z dorážky Martin Otta. Škoda jen, že jsme nedokázali proměnit více šancí. Třetí třetinu byla na hřišti do sedmdesáté minuty vidět opět vyrovnaná partie. Útoky se střídali na obou stranách, ale soupeř vcelku s přehledem držel dvougólový náskok. Poté se zápas zlomil již plně ve prospěch soupeře, který potrestal v poslední dvacetiminutovce tři naše velmi hrubé a hlavně zbytečné individuální chyby. Poslední slovo měl ovšem domácí Matoušek, který svou první ligovou trefou zakončil gólový účet zápasu. Pro nezaujaté fanoušky byl k vidění pěkný fotbal ze strany obou týmů. Soupeř z Chrudimi byl lepší hlavně v přechodové fázi do útoku, kdy rozhodovala větší kvalita a hlavně důraz ve středu hřiště. O výsledku ovšem rozhodly již výše zmiňované individuální chyby, které narozdíl od nás soupeř neprodukoval. I tak musíme celý tým pochválit a povzbudit do dalších jarních bojů, neboť velké zlepšení proti podzimní části sezóny bylo patrné.“