Datum konání: 8.4.2018 Čas konání: od 10.00 hod. Stadion: Hlušice
Branky: Petr 2, Viták 2, Zima, Veselý, Fanta Jáchym, Matoušek, Otta
Sestava RMSK: Jablonovský, Jonáš Fanta, Čistecký, Sobotka, Zákravský, Kymr, Mates, Veselý, Otta, Jáchym Fanta, Nydrle, Viták, Matoušek, Petr, Zima
Rozhodčí: Šotek Žluté karty: 0:0 Červené karty: 0:0
Pokutové kopy: Diváci: 100

Komentář trenérů RMSK U12:

„Poprvé v sezóně jsme zkusili do mistrovského zápasu nastoupit s dvěma sedmičkama hráčů, k čemuž nahrálo i zrušení mistrovského zápasu krajského přeboru mladších žáků. Kluci nastoupili do zápasu aktivně, za což byli odměněni brankou z kopačky Jirky Zimy, na kterou mu nezištně přihrál Míša Viták. Vedení v zápasu jsme mohli poté několikrát pojistit, ale byl to soupeř, který přimo z rohu srovnal skóre zápasu. Naštěstí se nám podařilo na vyrovnávací gól rychle odpovědět. Nejprve Marťas Otta pěknou přihrávkou vybídl ke skórování oslavence Vojtu Veselého, který tuto využil. Následně se ve shrumáži před brankou soupeře nejlépe zorientoval Jáchym Fanta a navýšil naše vedení o dvě branky. To ovšem ještě nebylo vše, neboť gólový účet první třetiny uzavřel Míša Viták. Do kabin jsme tak odcházeli s vedením 4:1. Do druhé třetiny nastoupil náš tým až příliš uspokojen výsledkem a navíc většina hráčů vymýšlela až zbytečně mnoho individuálních akcí, které vedly často ke ztrátám míče, čímž nás začal soupeř dostávat pod tlak. Z tlaku čáslavští dokázali snížit na rozdíl dvou branek, ale branky z kopaček Dejva Petra, jenž zužitkoval přihrávku Vojty Veselého před prázdnou branku a Matouška, který nekompromisně potrestal chybu čáslavského brankáře, nám zase přinesly klid na naše kopačky. V přestávce jsme kluky nabádali, aby zjednodušili hru, hráli více týmově a využívali hlavně křídelních prostor, z kterých jsme dokázali soupeře přehrávat. Ihned od začátku třetí třetiny bylo vidět, že si naši borci vzaly rady z přestávky k srdci a ve třetí části byli opět lepším týmem. Vedení navýšil po přihrávce Adyse Nydrleho náš bomber David Petr, který nadvakrát překonal golmana. Poté si na přihrávku Jirky Zimy naběhl Míša Viták a druhým gólem v zápasu opět rozvlnil síť za zády hostujícího golmana. Závěrečný gólový účet poté uzavřel v poslední minutě gólem z dálky Martin Otta. I když výsledek vypadá jednoznačně, tak měl zápas v poli vcelku vyrovnaný průběh. Náš celek byl však jednoznačně lepší ve vytváření brankových příležitostí. Nespokojeni z dnešního zápasu můžeme být částečně s druhou třetinou a s neproměňovaním některých stoprocentních gólových šancí. Ze zápasu si ovšem odnášíme spíše pozitivní věci, kluci předvedli dobré nasazení, větší chuť se porvat o výhru v zápasu a hlavně mnoho povedených kombinací, které vedly k přímému ohrožení branky soupeře. Pochvala pro celý tým, který zaznemenává jasné zlepšení. Díky i rodičům za povzbuzování.“