U12: RMSK Cidlina NB – FC Sellier & Bellot Vlašim

Konečný výsledek: 3:8 Poločas: 1:4

Komentář trenérů RMSK:

„Na domácím hřišti jsme tentokrát přivítali prozatím nejsilnějšího soupeře. Zápas pro nás začal ovšem velmi špatně, protože naši malou domů vystihl hostujicí útočník a vstřelil vedoucí branku Vlašimi. I když byli naši svěřenci před zápasem upozorňováni, že velmi silnou zbraní soupeře jsou rohové kopy, tak druhý gól padl po rohovém kopu. Naši hráči při tomto úplně zaspali a nedostoupili protihráče, čehož soupeř využil. Jiskřičku naděje poté vykřesal střelou k tyči Jáchym Fanta a snížil na rozdíl jedné branky. Po vstřelené brance to již vypadalo, že se bude náš tým zvedat, ale soupeř dokázal rychle odpovědět. První třetinu zakončili brankou opět hosté a jak jinak než po rohovém kopu 1:4. Druhou třetinu jsme překopali sestavu, kdy jsme se rozhodli hrát o dosti ofenzivněji. Na hřiště tak nastoupila dle našeho názoru nejsilnější sestava a na hře to bylo ihned znát. Soupeře jsme zatlačili před jejich branku a měli jsme hodně navrh. Po několikaminutovém tlaku ovšem přišel brejk a hosté navýšili již na 1:5. Korigovat výsledek jsme poté dokázali po hlavičce Jonáše Fanty. Vyrovnaná druhá třetina nám dávala stále naději na uhrání velmi dobrého výsledku. Ve stejném duchu jsme nastoupili i do závěrečné třetiny a začátek se nám opět vydařil. Devět minut jsme soupeře mačkali před jejich brankou, ale výborný hostující golman a naše střelecká nemohoucnost v tomto zápasu ke gólu a tudíž ke korigování výsledku nevedla. Ze strany hostů poté přišel opět tvrdý trest, kdy první návštěva s míčem na naši půlce skončilo opět gólem. Naši kluci po tomto brejku a obdržené brance byli hodně psychicky na dně, čehož soupeř využil a své vedení po našich hrubých chybách ještě navýšil. Kosmetickou úpravou skóre byla poté branka Petra, na kterou mu přihrál Zima. V dnešním zápasu byl soupeř prostě lepší a zaslouženě vyhrál. Z naší strany byl však náš výkon velmi ospalý. Chybělo větší nasazení, agresivita a pohyb bez míče. O výsledku rozhodly dnes hrubé chyby jednotlivců, kterými jsme darovali soupeři téměř všechny branky a naše velmi nízká produktivita v zakončení, přestože jsme si vypracovali dost vyložených šancí.“