Datum konání: 15.4.2018 Čas konání: od 10.00 hod. Stadion: FK Kolín
Branky: Viták 4, Slavík 2, Zima, Veselý, vlastní
Sestava RMSK: Jablonovský, Zákravský, Masařík, Čistecký, Kymr, Sobotka, Viták, Nydrle, Otta, Veselý, Slavík, Zima
Rozhodčí: Vlk Žluté karty: 1:0 Červené karty:
Pokutové kopy: Diváci: 60

Komentář trenérů RMSK (Zima, Čistecký):

„Do utkání nemohl ze zdravotních důvodů nastoupit náš nejlepší střelec David Petr, kterému přejeme brzké uzdravení. Zápas se hrál nakonec na hlavním hřišti, které nebylo bohužel posekáno a trávník po kotníky nám dělal značné problémy při kombinaci. Vstup do utkání měli naši svěřenci bohužel velmi špatný. Chybělo nasazení, pohyb bez míče a hlavně jsme prohrávali většinu osobních soubojů. Našeho vlažného výkonu v začátku domácí využili a šli do dvoubrankového vedení. Po druhém gólu soupeře si naši mistři uvědomili, že se nikdo sám neporazí a přepnuli na vyšší otáčky, kdy začali opět produkovat fotbal, na který jsme si v posledních zápasech zvykli. V první třetině se nám podařilo výsledek ještě otočit a to na 2:5, kdy první branku po příhrávce Jirky Zimy vstřelil Míša Viták. Druhou branku připravil opět Jirka, jehož přihrávku proměnil v gól střelou k tyči Péťa Slavík. Třetí gól zaznamenal po samostatné akci Jirka Zima. Další gól padl po rozehraném rohovém kopu Martina Otty, kdy si domácí obránce vstřelil vlastní gól. Po první třetině jsme odcházeli ze hřiště spokojeni s výsledkem, ale i s předváděnou hrou po našem prvním gólu. Druhou třetinu jsme byli opět lepším týmem, ale svoji převahu jsme nedokázali dlouho vyjádřit gólově, kdy ze strany soupeře přišel z ojedinělého útoku trest v podobě gólu v naši síti. Ten samozřejmě povzbudil domácí tým, který začal být opět nepříjemným soupeřem. Uklidnění do našich řad přinesl ovšem gól Míši Vitáka, který mu připravil Zimič. Ve druhé třetině jsme tak dokázali uhájit naše vybudované vítězství. Závěrečná třetina se odehrála již plně v naší režii, kdy se střelecky prosadil opět Míša Viták, který tentokrát zužitkoval přihrávku od Péti Slavíka. Míša Viták byl v zápasu nakonec čtyřgólový, protože po samostatné akci navýšil opět naše vedení. Následně svůj druhý gól v zápasu vstřelil Petr Slavík, jemuž i na druhou trefu přihrál Jirka Zima. V tomto úseku zápasu, to už zavánělo naší exibicí, což neunesli hlavně rodiče domácích borců. Někteří hráči domácích poté na hřišti začali předvádět neuvěřitelné věci, se kterými jsem se v této kategorii ještě nestkal a musím před našimi kluky smeknout, že se nenechali vyprokovat k oplácení a zápas dohráli fotbalově, kdy náš střelecký účet uzavřel po pěkné přihrávce Martina Otty přesnou střelou Vojta Veselý. Pochvala, pro celý kolektiv našich kluků, z kterých byl každý svým výkonem na hřišti velmi důležitý. Děkujeme našim fanouškům za slušné fandění, kteří se na vlastní oči mohli přesvědčit, kam může dospět opak.“