U11: Miniturnaj Nová Paka; soupeři N./St. Paka, Chlumec n/C

 
Datum konání: 23.3.2019 Čas konání: od 10:00hod Místo konání: UTM Nová Paka
Sestava RMSK: Bureš, Baloun, Dvořák, Dvořáček, Trejbal, Jurička, Kubišta, Šmejda, Veselý

Zápas č. 1 RMSK – N./St. Paka
Výsledek: Poločas:
Branky:
Zápas č. 2 RMSK – FK Chlumec
Výsledek: Poločas:
Branky:

Komentář trenéra RMSK (Matěj Novotný):

„Dnešní den jsme chtěli pojmout tak trochu jako teambuldingovou akci – což si myslím povedlo. Na zápasy jsme odjížděli hromadně vlakem z Nového Bydžova. Přímý spoj do Nové Paky a přesun pěšky na umělku v Nové Pace byl teprve začátek celého dne a jeho nabitého programu.

Zápasy jsem po dohodě s trenéry Paky a Chlumce odehráli v rozestavení 7+1, s časovou dotací 1×45 minut. Dnešními předvedenými výkony jsem byl mile překvapen. V úvodu prvního utkání bylo znát, že se kluci museli opět přeorientovat a „aklimatizovat“ na větší prostor, opět si museli uvědomit, že vše je kolem nich větší než při hře 5+1. To ale zvládli poměrně rychle a pak už mohli ukazovat to, co v tréninku nacvičujeme. Nespočet kliček – pěkné individuální akce, řada výborných průnikových přihrávek, se správným náběhem a patřičnou podporou většího množství hráčů defenzivních řad přinášely mnohdy kombinace až do prázdných branek (většinou) s úspěšným zakončením. Na druhou stranu je nutné si opět uvědomit, že je potřeba pracovat i směrem dozadu – to nám stále dělá problémy a hráči „přepínají“ až na pokyn a upozornění trenérů, a pak také větší aktivita při hledání volných prostorů a větší chuť zapojení se do kombinace se spoluhráči. Každopádně dnešní zápasy se dají hodnotit jako vydařené. Neopomenout se však musí i fakt, že hráči Paky hráli dnes poprvé na „velké“ hřiště a hráči Chlumce měli za sebou již dva dny soustředění. Chlumečákům bych chtěl i poděkovat za výpomoc několika hráči, kteří nás v obou zápasech doplnili..

Po utkáních jsme se přesunuli do Staropacké sokolovny, kde jsme zkontrolovali pořádek na pokojích nejen kluků, ale i trenérů – vše na jedničku s hvězdičkou! Po rychlé osobní hygieně jsme se naobědvali a poté šli zrelaxovat do wellness centra tohoto útulného penzionu. Po bazénu, vířivce a sauně, kde jsme strávili celou hodinu, jsem se vydali na dlouhou procházku až do Novopackého pivovaru. Na téměř pětikilometrovou procházku jsme ještě řádně nabrali síly „energií sbalenou na cesty“.
Abych nezapomněl, vyhodnotili jsem i soutěže v bazénu:
Nejlepší šipka – Smejďák
Nejlepší placák – Domča Dvořák
Nejlepší prdeláč – Dejv Dvořáček
Nejlepší salto – Tom Jurička
Plavání pod vodou na jeden nádech – Trejbys
Nejdelší výdrž pod vodou na jeden nádech – Trejbys

Procházka utekla jako voda v řece Rokytka, podél které jsem šli téměř celou cestu, až jsem se dostali na novopacké náměstí. Tam jsme si dali zmrzku a pokračovali dál do pivovaru, kde už na nás čekala paní Krátká, která nás provedla celým pivovarem – zajímavá prohlídka byla zakončena tradiční ochutnávkou! 🙂 Děkujeme i panu Matouškovi (trenér U13), který prohlídku zprostředkoval. Po prohlídce jsem se již s chlumeckou partou rozloučili – na hráče Chlumce čekala další tréninková jednotka a na nás již poslední přesun – na vlakovou zastávku Nová Paka-město. Při čekání na vlak si kluci ještě v místním parku u fotbalového stadionu zahráli na „schovku“ a v 17:34 jsme se vydali směrem k domovu. Ve vlaku panoval téměř absolutní klid – kluci unaveni po celém dni odpočívali, někteří dokonce na chvíli usnuli.

Celodenní výlet se povedl – stmelení party, včetně chlumečáků, se určitě vydařil a jsem přesvědčený, že kluci usnuli možná ještě dříve než ulehli do svých pelechů…“

Fotogalerie