
Naše žákovské výběry mají za sebou pestrý víkend plný turnajů a přípravných duelů. Zazářila hlavně U15 a U13, zatímco U12 a U14 bojovaly s únavou i silnými soupeři. Všichni ale ukázali chuť, nasazení a potenciál do nové sezony.
U15 RMSK Cidlina si ve Studenci poradila s FK Jablonec U15 jednoznačně 7:2. První půle? Dominance. Skvělé napadání, parádní přechody do útoku a gólová finálka – vedli jsme už 5:0!
🎙 Trenér Martin Novotný:
„Skvělý poločas! Rychlé napadání, výborná organizace hry a účinné zakončení. Klidně jsme mohli dát víc, čtyřikrát jsme trefili tyč. Druhá půle už byla vyrovnanější, ale zvládli jsme to s přehledem. Kluci rostou a mají tah na branku.“
Ve čtvrtek pak U15 odjela strávila čtyři intenzivní dny ve Staré Pace, kde navzdory deštivému počasí splnila veškerý tréninkový plán. Nechyběl tradiční výběh ke hřbitovu (kdo zná, ví jeho náročnost) ani společné sledování ligového utkání žen – kluci pracovali naplno a položili pevný základ pro nadcházející sezonu.
Ve úterý 29.7. nastoupila i naše U14 v přípravném duelu proti Jablonci a rovněž se předvedla ve skvělém světle. Výhra 5:1 potěšila nejen výsledkově, ale i herně.
🎙 Trenér Petr Průcha:
„Od první minuty jsme byli aktivní, dobře kombinovali a dokázali si vytvářet brankové příležitosti. Takové vítězství nás určitě povzbudí do další přípravy.“
O víkendu pak U14 absolvovala náročný turnaj O pohár primátorky města Hradec Králové, kde v konkurenci top týmů z Česka i Slovenska obsadila solidní 13. místo. Týmu nechyběla bojovnost – padly týmy jako Táborsko nebo Karviná!
🎙 Petr Průcha dodává:
„Turnaj byl náročný hlavně fyzicky. Kluci ale ukázali chuť porvat se o každý výsledek. Porazili jsme silné soupeře, remizovali s Púchovem a získali cenné zkušenosti.“
U13 se vydala na Junior North Cup do Železného Brodu a odvezla si bronz! Po remíze se Slovanem Liberec a bojovném výkonu v dalších utkáních skončila jen o skóre za druhým místem.
🎙 Trenér Roman Brzek:
„Po slabším startu jsme se zvedli a pak už neprohráli. Kluci ukázali, že se můžou měřit i s ligovými soupeři z Česka i Polska. Zasloužené 3. místo.“
A do třetice turnaj v Hradci – tentokrát U12, která i přes omezený počet hráčů bojovala ze všech sil a zanechala výborný dojem.
🎙 Trenér Lukáš Vaníček:
„Kvůli prázdninám jsme odjeli jen se čtyřmi náhradníky. Kluci ale makali, bojovali jako lvi a nechali na hřišti úplně všechno. I když docházely síly, nasazení a chuť hrát tam byla do poslední minuty.“