AKCE MĚSÍC NÁBORŮ A MŮJ PRVNÍ GÓL OPĚT NA MĚSTSKÉM STADIONU

V pondělí 30. 5. 2016 se na Městském stadionu v Novém Bydžově uskutečnila sportovní akce „Měsíc náborů“, která je pořádána pro mateřské školy a děti z prvních tříd základních škol. Celou akci podporovala Fotbalová asociace České republiky ve spolupráci s Krajským fotbalovým a Okresním fotbalovým svazem Hradec Králové. Již podruhé během posledních dvou let se vedení klubu RMSK Cidlina přihlásilo do projektu „Měsíc náborů“ a „Můj první gól“, který vyhlašuje FAČR, a na novobydžovském stadionu zorganizovalo sportovní dopoledne pro mateřské a základní školy z okolí Nového Bydžova. Náborové akci počasí nakonec přálo, a tak nikomu nic nebránilo v pozitivní náladě a zapálení při dovednostech v soutěžích.

Sportovní akce se zúčastnily děti ze 4 školských zařízení v Novém Bydžově a okolí. Celkově jsme napočítali na 96 spokojených dětí, které si vyzkoušely své dovednosti a pohybové schopnosti na 10 připravených stanovištích. Pod dohledem organizátorů/patronů na jednotlivých stanovištích, kterými byli především studenti sportovního managementu VOŠ a SOŠ Jana Maláta Nový Bydžov a trenéři přípravkových kategorií RMSK Cidlina, se mimo jiné přetahovalo lanem, skákalo v pytlích, střílelo na cíl, trénovala se koordinace pohybu nebo vedení míče. Zaujetí dětí pro jednotlivé pohybové aktivity i různé dovednostní soutěže bylo maximální a všechny si u toho, i přes poměrně teplé počasí, náramně zaskotačily a vzájemně fandily. Za svou snahu a úsilí byly děti odměňovány usměvavým smajlíkem do svých diplomů. Celou akci za domácí klub připravil a zorganizoval šéftrenér přípravek Matěj Novotný společně s dalšími trenéry přípravek a studenty již zmiňovaného sportovního managementu. Všichni měli velkou radost z nadšeně sportujících dětí. Ve volném čase před zahájením a po ukončení akce děti mohly využít dětské hřiště, které je součástí stadionu.
V závěru, po více než půldruhé hodině sportovní zábavy, byly děti za svou snahu při zdolávání jednotlivých disciplín odměněny drobnými reklamními předměty v podobě gumových náramků a nafukovací balónků s logem FAČR. Vhod přišly také sladkosti a pitný režim, který byl k dispozici po celé dopoledne, a tak děti i jejich učitelky odcházely z Městského stadionu spokojené a spousta z nich vyslovilo přání se do tohoto útulného prostředí fotbalového stadionu zase vrátit a parádně si zasportovat. A to byla zase „sladká“ odměna pro všechny pořadatele, kteří tuto akci zabezpečovali!